„Челси“ препъна „Тотнъм“, „Лестър“ е шампион на Англия

0

Лондонското дерби завърши 2:2 и „Лестър“ е недостижим на върха два кръга преди края на Премиършип. „Лисиците“ имат 77 точки (Тотнъм са със 70) и за първи път в историята си са шампиони на Англия. „Шпорите“ поведоха с 2:0 до почивката, но „Челси“ успя да стигне до равенство и направи тимът на бившия си мениджър Клаудио Раниери първенец в Премиършип.

football-chelsea-totnam40Хари Кейн даде преднина на Тотнъм в 35-ата минута, а малко преди последния сигнал за край на първото полувреме Хюн Мин Сон покачи на 2:0. Челси успя да върне един гол чрез Гари Кейхил в 58-ата минута, а белгийската звезда на „сините“ Еден Азар възстанови равенството в 83-ата минута. Азар се появи на терена след почивката на мястото на Педро Родригес и преобрази атаката на отбора на Гус Хидинк. Именно Азар преди седмица увери, че всички в „Челси“ са твърдо решени да спрат „Тотнъм“ в борбата му за титлата в английското първенство. „Тотнъм“ остават без победа на „Стамфорд Бридж“ от 1990 г.