„Челси“ спечели Лига Европа

0

chelsea_benfica55Лондонският тим стана първият, който в две последователни години печели последователно двете европейски купи.

Успехът на лондончани дойде по сходен начин с миналата година, когато спечелиха Шампионската лига, побеждавайки щастливо „Байерн“ насред Мюнхен. Португалският тим имаше превъзходство през целия мач, головите положения пред вратата на Петер Чех се редуваха едно след друго, без обаче да успее да реализира нито едно от тях и напусна терена победен.

„Челси“ откри с в 60-ата минута, когато безличният до този момент нападател  успя да открадне една топка в центъра на игрището, да излъже втори бранител в червено и след като преодоля и вратаря на Бенфика, да реализира за 1:0. В 67-ата Кардосо изравни от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Аспиликуета. В 3-ата минута на добавеното време, след центриране от корнер, Бранислав Иванович донесе победата за „Челси“, прехвърляйки с глава вратаря Артур Мораеш.