Денислав Коджабашев – вицешампион на Парасветовното първенство

0
Денислав Коджабашев

Денислав Коджабашев завоюва световна вицешампионска титла на Парасветовното първенство по тенис на маса, което се проведе в Ласко-Целе, Словения.

Това съобщиха от спортния клуб по тенис на маса „Дунав“ (Русе), чийто състезател е Денислав.

В своя клас 10 той достигна до финала след много драматични мачове. В предварителната си група Денислав спечели срещу много неудобен съперник – австриеца Гардош, от когото загуби на четвъртфинал на Параолимпиадата в Рио де Жанейро през 2016 година. По пътя към финала победи още чеха Карабец, Дейвид Джакобс от Индонезия, а на полуфинал се справи с китаеца Хао Лиян.

Във финалния двубой Денислав се изправи срещу 197-сантиметровия поляк Патрик Чойновски. В първия гейм Коджабашев започна много уверено и имаше два геймбола при 10:8! С много късмет полякът успя да изравни и да спечели гейма. Чойновски взе втория гейм с много рутина и самочувствие. Дени не се предаде и в третия гейм успя да стопи пасив от четири точки до 9:10. Опита на поляка обаче си каза думата и той взе последната точка.