Деца от I до IV клас мериха сили в турнир по футбол за 1 юни

0

Близо 130 деца от I до IV клас от 7 русенски училища се включиха в турнир по случай 1 юни – Ден на детето. Организатор на проявата е ФК „Левски 2000“ с подкрепата на Община Русе.

Децата бяха разделени в две възрастови групи – I – II клас, които участваха с петима футболисти в отбор, и  III – IV клас – със 7 футболисти.

От най-малките състезатели първото място грабна отборът на СУ „Васил Левски“, втори се класира ОУ „Любен Каравелов“, а трети станаха футболистите на СУПНЕ „Фридрих Шилер“.

Във втора възрастова група победители бяха състезателите на ОУ „Любен Каравелов“, второто място завоюва отборът на СУ „Васил Левски“, а третото място отиде при футболистите на ОУ „Отец Паисий“. Купата за феър плей бе присъдена на участниците от ОУ „Св. Св. Кирил И Методий“ – с. Николово.

Всички получиха медали за участие, както и здравословни лакомства от спонсорите на проявата. Организаторите от ФК „Левски 2000“ изразиха желание турнирът да се превърне в ежегодно събитие.