„Дунав 2010“ на финал за Аматьорската купа

0

На стадион „Христо Ботев“ в Габрово възпитаниците на Веселин Великов постигнаха изразителна победа с 5:0 над състава на „Димитровград 1947“.
Деян Димов откри головата серия още във 2-ата минута, реализирайки отсъдената за нарушение срещу Андреас Васев дузпа. Десет минути по-късно Раденцов удвои, а сед още 13 минути Мирослав Будинов направи резултата класически.
7 минути след подновяването на играта Будинов вкара втория си гол в мача, крайното 5:0 оформи влезлият като резерва Йордан Димитров в 75-та минута.
Така дунавци се класираха за втори път на финал в надпреварата. Теехен съперник ще бъде победителят от срещата „Сливнишки герой“ (Сливница) и „Бдин“ Видин, която е насрочена за 27 май от 17:30 ч. на стадион „Огоста“ в Монтана.