„Дунав 2010“ наниза половин дузина на „Доростол“

0

Очаквано двубоят премина изцяло под диктовката на русенския тим. Още в 7-ата минута Будинов с глава откри, в 15-ата Йордан Димитров удвои. До края на полувремето въпреки опитите си момчетата на Веселин Великов не можаха да увеличат преднината си, Атанасов, Раденцов и Будинов пропуснаха удобни положения.

15 минути след почивката, Димитров, който бе един от най-активните на терена, направи резултата „класически“. Четири минути по-късно Андреас Васев направи 4:0, след още 5 с попадение на Мартин Иванов набъбна до 5:0. Крайното 6:0 оформи Чакъров в 88-ата минута, като малко преди това нацели напречната греда.

След 6 мача русенският състав продължава да е едноличен лидер в класирането на Североизточната „В“ група с актив от 16 точки и голова разлика 29:3.

На 24 септември, сряда, от 16 ч., на Градския стадион „Дунав“ посреща „Раковски“ в среща от първия кръг на турнира за Купа България.