„Дунав 2010“ не изненада шампиона

0

Въпреки че играха с голяма част от резервите, шампионите нямаха никакви проблеми срещу русенския тим. Възпитаниците на Стойчо Стоев поведоха още в 16-ата минута с гол на бразилеца Мишел Платини, който прати топката в мрежата след центриране на Бургзорг. До края на полувремето домакините удвоиха преднината си, с точно попадение на Марселиньо в 34-ата минута. През първото полувреме футболистите на „Дунав 2010“ също имаха два добри шанса, като при единия гредата се оказа верен помощник на резервния вратар на „орлите“ Аргилашки.

След почивката дунавци се опитаха да променят развоя на нещата, но вместо намаляване на резултата получиха трети гол във вратата си, след като Александър Барт засече с глава центриране от корнер в 56-ата минута. Девет минути по-късно с удар от около 25 метра Диян Димов отбеляза почетното попадение за „Дунав 2010“, крайното 4:1 оформи резервата Дани Абало в 76-ата минута.

Реваншът е в събота, 12 октомври, на Градския стадион в Русе.