„Дунав 2010“ официално при професионалистите

0

Момчетата на Веселин Великов съкрушиха търговищкия „Светкавица“ с 5:0, с което официално „подпечатаха визите“ си към професионалния футбол.

Резултата откри Мартин Димов още в 3-та минута, засичайки центриране в малкото наказателно поле и откри за 1:0. Светослав Читаков и Йордан Димитров при почти идентични ситуации в 13-та и 15-та минути направиха резултата „класически.

В 28-та минута Андреас Васев с точен изстрел направи 4:0, а 5 минути преди края на полувремето Читаков след центриране отляво на Васев направи резултата 5:0.

dunav2010_shampion08След почивката русенският състав продължи да е по-активен, а топката рядко напускаше полето на „Светкавица“. В единствената такава ситуация гостите имаха претенции за дузпа, а малко по-късно се възпротивиха по-бурно на друго решение на главния съдия Михаил Михайлов, при което „изгоря“ техния старши треньор Димитър Великов Димитров, влязъл на терена да усмири своите възпитаници. До промяна на резултата така и не се стигна.

По този начин „драконите“ събраха актив от 79 точки и голова разлика 114:10.

След края на мача, който на практика и на теория узакони завръщането си в професионалния футбол, „Дунав“ получи Купата за шампион на Североизточната „В“ група от председателя на Зоналния съвет на БФС – Варна Георги Мирчев и председателя на Областния съвет на БФС-Русе Димитър Димитров.