„Дунав 2010“ отвя „Бенковски“ в регионалното дерби

0

Головата серия започна Ивайло Раденцов от дузпа още в 4-ата минута. Защитник на гостите игра с ръка в наказателното поле и реферът Димитър Желязков без колебание посочи бялата точка. Осем минути по-късно Будинов удвои с точен шут от границата на пеналта. В 42-ата минута Диян Димов точен изстрел от около 20 метра направи резултата „класически“.

Само 2 минути след почивката Михаил Милчев с глава направи 4:0, а в 60-ата минута влезлият като резерва Йордан Димитров покачи на 5:0, прехвърляйки ефектно излезлия да го пресрещне вратар на гостите. В 73-та минута зрителите на Градския стадион станаха свидетели и на най-атрактивния гол в срещата. Първо Раденцов опита със странична ножица да стреля, но Милонов спаси. Будинов обаче го изненада с класическа „ала Пиола“ и направи 6:0.

Четири минути преди края на двубоя една от контраатаките на беленчани бе спряна с нарушение в наказателното поле и от бялата точка Ивайло Иванов вкара „гола на честта“ за „Бенковски“. Това бе и първото попадения във вратата на „Дунав 2010“ от началото на първенството. Крайното 7:1 оформи в добавеното време, след като засече с глава отблизо центриране от ъглов удар.

След 4-ия кръг „Дунав 210“ е начело в класирането на Североизточната „В“ група с пълен актив от 12 точки и голова разлика 21:1. Следващия мач на русенския тим е на 14 септември, неделя, в Каварна, където ще гостуват на „Калиакра“.