„Дунав 2010“ пада от „Черно море“ в контрола

0

Пред около 500 зрители на стадион „Младост“ във Варна „моряците“ откриха в 10-ата минута с гол на Симеон Райков. Само две минути по-късно пак той, с удар от границата на наказателното поле удвои преднината на домакините. В 20-та минута новото попълнение на домакините Мехди Бурабия се възползва от грешка на русенските защитници и от няколко метра със силен шут вкара трети гол за варненци. В 42-ата мината „Дунав“ намали изоставането с гол на Атанас Атанасов.

Десет минути след началото на второто полувреме Живко Петков отбеляза четвърти гол за моряците, след като бе изведен в отлична позиция при контраатака на домакините. Минута преди да изтече редовното време Деян Лозев вкара втори гол за „Дунав“ и оформи крайното 4:2 за „Черно море“.