„Дунав 2010“ пада от „Добруджа“ в контрола

2

Старши треньорът Веселин Великов заложи на същата стартова единайсеторка като в срещата с „Лудогорец 21“: Цветомир Цанков, Николай Парнаров, Михаил Милчев, Мартин Димов, Атанас Атанасов, Диян Димов, Ивайло Раденцов, Николай Колев,  Мирослав Будинов,  Георги Чакъров и Андреас Васев.

Дунавци започнаха по-активно двубоя, но трудно стигаха до голови положения. Единствено Чакъров се отличи с атрактивна задна ножица при центриране в полето на домакините, но ударът му мина край гредата. В последните минути на първата част добруджанци също се активизираха и в 42-та минута след центриране на Мустафа Мустафа, Ивелин Василев прати топката с глава в мрежата за 1:0.

След почивката наставниците Веселин Великов и Светослав Тодоров вкараха много свежи сили. „Добруджа“ отново имаше шанс да отбележи, но няколко играчи се разминаха с топката при центриране в русенското поле. Последваха и ситуации, в които русенци можеха да изравнят, но Бодуров и Слави Читаков не успяха да ги отиграят по най-добрия начин. Веднъж и резервният страж на домакините трябваше да се намесва след бомбен удар от 20-ина метра на русенския капитан Диян Димов. До края обаче резултатът остана непроменен.