„Дунав 2010“ повежда два пъти за „хикс“-а в Каварна

0

През по-голямата част от двубоя възпитаниците на Веселин Великов диктуваха развоя на играта, на два пъти повеждаха в резултата, но груби на защитата позволиха на домакините да изравнят.

Резултата откри Мирослав Будинов в 11-ата минута. След извеждащ пас от дълбочина Й. Димитров надбяга охраняващия го защитник и пласира чудесно топка на освободилия се Будинов, за когото не беше проблем да я прати в мрежата за 1:0, а до края на полувремето дунавци пропуснаха още няколко добри възможности

Девет минути след почивката при изпълнение на ъглов удар русенската защита не се организира добре и капитанът на домакините Андонов с глава успя да изравни.

Натискът на русенския тим продължи и 15 минути по-късно, при поредната атака се стигна до изпълнение на ъглов удар. Чакъров се извиси над всички и с глава прати топката в мрежата на домакините. В 76-ата минута обаче влезлият като резерва Георгиев се възползва от грешка дунавски защитник, който при опита си да изчисти топката буквално му я поднесе на крака му и оформи крайното 2:2.

След 5-ия кръг „Дунав 2010“ продължава да е едноличен в класирането с 13 точки, с една повече от „Ботев“ (Нови пазар) и с две от „Калиакра“ и „Суворово“.