„Дунав 2010“ продължава без грешка

1

За разлика от предишните мачове, в които още в началото вземаха инициативата и си осигуряваха голова преднина, в този двубой русенските футболисти като че решиха първо да си създадат трудности, позволявайки на съперника си да поведе в резултата още в 6-ата минута. Това стана след грешка в дунавската отбрана, при която Гюрсес Александров беше изведен „очи в очи“ с Радосвет Христов, той не сгреши и откри за 0:1.

Десет минути по-късно Йордан Димитров изравни, посрещайки добре отбита от врата на гостите топка и с точен изстрел я прати в мрежата му. Пак той изведе русенския тим напред в 36-ата минута, пронизвайки вратата на гостите с чудесен диагонален удар.

След почивката дунавци намалиха темпото, от което гостите не пропуснаха да се възползват и само 5 минути след подновяването на играта Християн Иванов изравни.

„Дунав“ тръгна в атака и 6 минути по-късно отново бе напред в резултата., след като Деян Димов реализира дузпа за нарушение срещу русенски нападател. Крайното 4:2

в наказателното поле и Диян Димов не сгреши за 3:2. Крайното 4:2 оформи Ивайло Раденцов в 83-ата минута.

Точно час двата състава играха в намален състав, след като съдията Самет Ахмед изгони Живко Парашкевов и Мартин Димов за саморазправа.