„Дунав 2010“ продължава без грешка

0

На градския стадион в Русе те се наложиха с 4:0 над състава на „Кубрат“ и с актив от 9 точки от първите 3 кръга са едноличен лидер в класирането. Прави впечатление и фактът, че досега възпитаниците на Валентин Великов не са допуснали гол в собствената си врата, като в същото време са имали 14 точни попадения във вратата на съперниците.

Дунавци поведоха в 18-ата минута, след като  Светослав Матеев си отбеляза автогол. В 40 минута Ивайло Раденцов удвои след комбинация с Чакъров.

Георги Чакъров направи 3:0 в 50-та минута, а в 80-та вратарят на гостите си отбеляза автогол в опит да изчисти топката при една от многото атаки на домакините. С Мирослав Будинов, Динко Станчев и Светослав Читаков пропуснаха да направят победата още по-изразителна, а удар на Диян Димов срещна гредата.

За убедителния си успех русенци бяха подпомогнати и от факта, че повече от 70 минути бяха с човек повече на терена, след като арбитърът изгони Аян Ирфан за нарушение срещу Читаков.