„Дунав 2010“ с „класика“ срещу „Бенковски“

0

Русенци контролираха изцяло развоя в областното дерби и могат да съжаляват, че не записаха още по-категоричен успех.
Резултата откри Мартин Димов още в 5-ата минута, засичайки центриране от ъглов удар на Ивайло Раденцов. При подобна ситуация в 27-ата минута Николай Колев удвои с красиво воле.
След почивката русенци продължиха да диктуват развоя на играта, но гол падна едва 5 минути преди края на редовното време. „Класическото“ 3:0 оформи Светослав Читаков, след като бе намерен непокрит в близост до домакинската врата.
„Дунав“ продължава да води убедително в класирането на Североизточната „В“ група, като след 19 мача има актив от 55 точки и голова разлика 86:8. В следващия кръг русенци приемат втория „Калиакра“ (Каварна на 28 март, събота, от 15 ч. на Градския стадион в Русе.