„Дунав 2010“ с победа над „тигрите“

0

Головете за успеха на възпитаниците на Самир Мъстънов вкараха Диян Димов в 45-ата и Ивайло Раденцов в 65-ата минути на двубоя.

Гостите започнаха много активно и имаха възможност да поведат още 4-ата минута на мача, когато беше отсъдена дузпа в тяхна полза, но Радосвет Христов отрази удара на Николай Божов. Постепенно русенци се отърсиха от напрежението и взеха нещата в свои ръце. Сътвориха няколко добри атаки, но така и не успяваха да отправят удар в очертанията на врата. Едва в последната минута на първото полувреме Диян Димов успя да насочи добре топката и тя спря в мрежата на „тигрите“.

През вторите 45 минути русенските футболисти бяха по-активни и настоятелни, и резултатът не закъсня. В 65-ата минута Раденцов от пряк свободен удар направи 2:0, с което внесе успокоение в редиците на отбора, а до края на мача гредата на два пъти спаси гостите от по-чувствителна загуба.

Успехът изкачи „Дунав 2010“ на 8-мо място в таблицата за класиране с актив от 22 точки, колкото има и „Пирин“ (Разлог). Начело е „Марек 2010“ следван от „Хасково 2009“ и „Добруджа“