„Дунав 2010“ се дъни срещу „Кубрат“, праща „Добруджа“ в „Б“-група

0
„Дунав“ приема „Витоша“

През първото полувреме „Кубрат“ бе по-активният отбор и създаде повече положения пред вратата на „Дунав“, но Славомир Илиев и Неманя Младенович изтърваха от чисти позиции.

В 57-ата минута Турхан Хасанов проби отдясно и центрира, а Мирослав Великов засече от воле и прати топката в горния ляв ъгъл на русенската врата за 0:1. В 70-ата минута Каптиев бе изведен очи в очи със стража на гостите Руслан Йончев и този път не сгреши за крайното 1:1.

Така добруджанци, които по програма трябваше да играят  с „Аристон“ и прибавиха служебни три точки, вече водят с четири точки пред русенския тим. „Добруджа“ се нуждае само от 2 точки в мачовете си до края – гостуване на „Преслав“ и домакинство на „Септември“ (Тервел), за да си гарантира първото място в Североизточната В група.