Дунав 2010 триумфира c Аматьорската купа

0

dunav2010_kupa-amatjori02Резултатът за русенския тим откри Ивайло Раденцов от ъглов удар и след грешка на Мирослав Григоров топката влезе в неговата врата за 1:0. „Героите“ изравниха в 20-ата минута, когато Ивайло Цветков посрещна отбита топка на границата на наказателното поле с воле и прати топката в десния ъгъл на дунавската врата. Само 4 минути по-късно Николай Колев с прехвърлящ удар от 20-ина метра възстанови преднината на дунавци за 2:1. След още осем извеждащ пас на Диян Димов намери Мирослав Будинов сам срещу вратаря на съперника и той не сгреши за 3:1.
dunavcup 002Малко след началото на второто полувреме Николай Колев направи 4:1, след като засече с глава центриране в наказателното поле на „героите“, с което предреши крайния изход от двубоя. Все пак Николай Иванов успя да намали за 4:2, след като бе изведен сам срещу Цанков и го прехвърли от 20-ина метра.
Освен Купата възпитаниците на Веселин Великов получиха и символичен чек за 10 000 лв. – награда за спечелването на трофея.