„Дунав 8806“ без дух на победител, пак загуби „спечелен“ мач

0

dunav8806-norrkoping75Русенки водеха през цялото време на двубоя, но в последните секунди, потвърждавайки поговорката „власите накрай Дунава се давят“, допуснаха съперничките им да се поздравят с успеха. 25 секунди преди края, при точка аванс и атака на „Дунав“, Шанте Евънс се подхлъзна под коша на съперничките, изгуби контрол над топката и шведките получиха възможност за контраатака. Те не пропуснаха да се възползват от „подаръка“, разиграха умело топката и секунда преди края чрез Кейли Бенет отбелязаха кош за 56-57. В оставащата до края секунда на дунавки не им оставаше нищо друго, освен да вкарат топката в игра, след което да поздравят съперничките си за успех, към който те проявиха по-голям „хъс“.

dunav8806-norrkoping52Това е трета загуба по подобен „сценарий“. Първата бе в мача с турския „Мерсин“, когато загубиха в последните минути. Последва идентична загуба при гостуването на „Норшьопинг“, в който също водеха в резултата до последните 2 минути, което навежда на мисълта, че това, което липсва на селекцията на Георги Божков за успешно участие в евротурнирите е духът на победител.

dunav8806-norrkoping54През цялата първа част дунавки поддържаха преднина от 4-6 точки, но в последната минута шведките успяха да скъсят дистанцията до една точка. Гостенките поведоха в началото на третата, но със силна игра, най-вече на Жаклин Златанова, русенки успяха да дръпнат със 7 точки, а 2 минути преди края преднината им беше 8 точки. И когато всички предвкусваха първата „европейска“ победа последва срив. Не успяха да завършат резултатно нито една атака, от което „делфините“ не пропуснаха да се възползват…

dunav8806-norrkoping22С дабъл-дабъл от 16 точки и 12 спечелени борби за „Дунав 8806“ завърши Жаклин Златанова, а по 12 точки добавиха Радостина Димитрова и Шанте Еванс.

За гостите Елизабет Енел записа дабъл-дабъл от 13 точки и 12 борби, а с 12 точки е Кейли Бенет.