„Дунав 8806“ и „Монтана“ с убедителни победи за Купа „Русчукъ“

0

turnir_ruschuk_dunav-vojvodina95„Сините феи“ продължават победния си ход, сразиха сръбския „Войводина“ с 95:58 и са единствения отбор без загуба до момента. Това от своя страна ги прави фаворитки за купата преди последните мачове днес.

Младият сръбски тим бе равностоен само в първите 2 минути на двубоя. След това русенки направиха безответна серия от 10 точки. Георги Божков започна да изпробва различни схеми на игра, без това да промени статуквото на терена. За пръв път след продължително отсъствие на терена се появи и Жаклин Златанова, която близо 10 месеца лекува травма. Краят на първото полувреме дойде при 55:27.

След почивката играта продължи по същия „сценарий“ до крайното 95:58.

Най-добра за русенки отново бе Кристина Сантяго, която записа в актива си 25 точки, Цветомира Шаренкапова добави 19 за победата.

За сръбския тим най-резултатна бе Йована Пашич, която завърши с 23 точки, а Мая Вуядинович добави 10.

turnir_ruschuk_montana-neftohimik34В другия двубой „Монтана 2003“ буквално разгроми „Нефтохимик 2010“ с категоричното 107:78. Носителят на Купата на България водеше в играта още от началото и не отстъпи инициативата до края. Най-добра за победителките бе Кортни Дювър с дабъл дабъл от 30 точки и 11 борби. Юдит Кайдачи добави 21 точки, а Даниела Петева – 18 точки.

За бургаския отбор най-резултатна бе Ивелина Вранчева с 14 точки, а с 12 точки се отчете Борислава Христова.

От 15 ч. днес е двубоят между „Монтана“ и „Войводина“, от 17 на терена ще излязат съставите на „Дунав 8806“ и „Нефтохимик“. След завършването на този мач ще бъде награждаването на победителите.