„Дунав 8806“ изпусна спечелен мач, губи в последната минута

0

В продължение на 37 минути „сините феи“ водеха в резултата като гости на шведския шампион „Ньоршопинг Долфинс“, на моменти преднината им беше двуцифрена, но завършиха двубоя „като власите на Дунава“, „удавиха“ се в последните минути и напуснаха терена победени 60-66. Така русенки останаха на последно място в групата си в турнира, а следващата седмица гостуват на руския „Чеваката“.

Дунавки започнаха повече от добре. Бързо се отърсиха от първоначалния стрес и само 3 минути след началния сигнал поведоха в резултата, а в края на частта преднината им беше 13 точки!

Постепенно и шведките се отърсиха от шока и започнаха методично да намаляват разликата. На полувремето тя беше 7, а в началото на последната част домакините я ликвидираха до 1 точка. Неизбежното се случи и шведките изравниха пет минути преди края, а малко след това и поведоха. Започна битка „точка за точка“, като 2,5 мин. преди края след кош на Зорница Костова момичетата на Георги Божков отново излязоха „едни гърди“ напред. За съжаление, това бе последното им лидерство в мача.  Тройка на Малин Аса, минута и половина преди последната сирена, изведе „Ньоршопинг“ напред, след това с два последователни коша и един наказателен удар Егнел оформи крайното 66 : 60 за „Ньоршопинг Долфинс“.

Шанте Еванс завърши със 17 точки и 8 борби за Дунав, а Зорница Костова се отчете с 12 точки. За домакините от „Ньоршопинг“ Фрида Али вкара 18 точки, дабъл дабъл от 13 точки и 10 спечелени борби записа Аса.