„Дунав 8806“ на победа от финала

0

Русенки сразиха съперничките си с 93:69 (27:21, 25:13, 29:19, 12:16) и са на победа от поредния финал за държавната титла.
Въпреки че и в този двубой диктуваха събитията през цялото време, двубоят протече по малко по-различен „сценарий“. Първата част протече сравнително равностойно и завърши само със 6 точки преднина за „феите“. Във втората момичетата на Георги Божков вдигнаха оборотите само за няколко минути преднината им стана двуцифрена, за да достигне в края на полувремето 18 точки.
След почивката баскетболистките на „Дунав“ продължиха да диктуват развоя на събитията и при малко по-прецизна игра в завършващата фаза на атаката без проблем можеха да преминат „гросмайсторската“ граница от 100 точки.
Най-резултатна за победителките отново бе Кристина Сантяго, която записа дабъл дабъл с 30точки и 12 борби, а Жаклин Златанова се отчете с 19 точки, добавяйки и 11 борби за дабъл дабъл.
За гостите Олга Дубровина бе най-добра с 25 точки, а Анна Кирийенко и Нели Пачева вкараха по 13 т.
Така след успеха си вчера с 82:57 „Дунав 8806“ поведе с 2:0 победи в полуфинала. Третият мач от серията, която е до 3 победи от 5 мача, е на 15 април, сряда, от 18:30 ч. в зала „Дружба“ в Хасково.