„Дунав 8806“ на победа от финалите

0

Така „сините феи“ са на победа от финал за защита на шампионската титла, носители на която са вече 3 поредни години.

dunav8806-haskovo_santiago49Мачът започна неочаквано трудно за шампионките, които цялата първа част бяха в ролята на догонващи. Нещо повече, допуснаха даже още преди за изтекат първите 10 минути разликата да стане двуцифрена. Във втората обаче се окопитиха, намериха верния ритъм и 4 минути преди края на полувремето, след тройка на Радостина Димитрова, успяха да излязат напред, а сирената дойде при 5 точки преднина за „сините феи“.

dunav8806-haskovo_kocheva28След почивката русенските момичета продължиха да доминират и постепенно  увеличаваха преднината си. Въпреки че напускането на играта в края на третата част за 5 лични нарушения на Шанте Еванс ги направи по-неравностойни в борбата под коша, до последната сирена дунавки продължаваха да диктуват развоя на играта и въпреки старанието на съперничките си, не допуснаха сривове и заслужено се поздравиха с победата.

dunav8806-haskovo_zornica85Много силен мач направи капитанката Зорница Костова, която стана MVP на мача с коефициент 21, постигнат с 12 отбелязани точки, 8 асистенции и 5 спечелени борби. Най-резултатна за победителките беше Радостина Димитрова, която вкара  23 точки, пореден дабъл дабъл от 14 точки и 12 борби записа Кристина Сантяго.

За „Хасково 2012“ Корин Адамс вкара 17 точки, а Уолтия Рол добави 12.

При 2-0 в полза на „Дунав 8806“ серията се премества в Хасково, където мач №3 ще се играе в понеделник, а всяка следваща среща може да е последна.