„Дунав 8806“ на победа от златен дубъл

0

dunav8806_neftohimik91Сините феи победиха 81:68 вечния си съперник „Нефтохимик“ и поведоха 2:1 във финалната серия. Ако спечелят мача си тази вечер, момичетата на Георги Божков, освен че ще дублират успеха си от миналата година, но и за първи път ще получат златните медали и ще вдигнат купата на държавен шампион пред родната си публика.

Русенки започнаха до известна степен притеснено и това позволи на гостенките, най-вече чрез много силно играещата в тези минути Вийве Кай Ребане да дръпнат 5 точки през първата част. През втората обаче дунавки успяха да намерят противодействие на силната игра на естонката и не само изравниха резултата, но и се оттеглиха на почивка с аванс от 4 точки. В добавка, принудиха Ребане да „натежи“ с 4 лични нарушения. Това се оказа много важно, защото още в средата на третата част бургаския тим се лиши от най-добрата си състезателка, която трябваше да седне на скамейката заради 5 фала. „Феите“ не пропуснаха да се възползват и малко преди края на частта направиха преднината си двуцифрена.  В последната част дунавки поддържаха преднината си, а последните 2 минути на игрището бяха основно състезателките от втората петица.

dunav8806_neftohimik30„Дунав 8806“ за пореден път показа, че решаващ в спорт като баскетбола е отборът. Пет от състезателките записаха в актива си по над 10 точки, докато в отбора на „Нефтохимик“ това успяха да сторят три. Русенският тим имаше и една изключителна Кристина Сантяго, която завърши мача с изключителния дабъл-дабъл от 28 точки и 17 спечелени борби! 13 точки за успеха добави Радостина Димитрова, 12 – Мерике Андерсон.

За гостенките от Бургас Вийве Кай Ребане записа 20 точки.

„След победата днес, утре залогът е по-различен. Дано да имаме късмет!“, каза след края на мача наставникът на тима Георги Божков. Той благодари за невероятната подкрепа на феновете, които в последните минути на мача скандираха „Дунав“ на крака.

Четвъртата среща между двата отбора, която може да се окаже решаваща за титлата, ще се играе тази вечер от 18 ч. в зала „Дунав“.