„Дунав 8806“ отстъпи на „Нефтохимик“

0

Баскетболистките на „Дунав 8806“ загубиха 66:61 като гост на „Нефтохимик“ във втория мач от битката за бронзовите медали.

Бургазлийки изравниха резултата в серията на 1-1 победи и я пратиха в трети, решителен мач, който ще определи носителя на бронзовите медали. Той ще се играе на 28-ми април (четвъртък), в зала „Дунав“ в Русе.

Бургазлийки започнаха силно и завършиха първата четвърт с безответна серия от 10 точки, която им осигури преднина от 12 точки, а до почивката резултатът набъбна до 41:27.

След почивката сините феи съкратиха преднината, а малко след началото на решителната четвърта част, след силна серия, я сведоха само до една точка. 40 секунди до края и 3 точки разлика можеха и да вкарат мача в продължение, но пропуснаха две поредни стрелби.

Цветомира Шаренкапова беше най-резултатна за „Дунав 8806“. Тя записа 17 точки, 15 и 8 борби записа Деляна Коева, а 12 вкара Александра Катич.

Олга Мазниченко записа 17 точки и 9 борби за победителките, дабъл дабъл от 11 точки и 12 борби добави Стефка Митева.