„Дунав 8806“ отстъпи на шампиона на Румъния

0

dunav8806-targoviste-ro62Сините феи изиграха много силна първа част и поведоха 22:13. Във втората обаче допуснаха много грешки в защита, които румънският щампион, в състава на който има четири американки, не пропусна да накаже. Русенки допуснаха и много брак в стрелбата и загубиха частта с 6:23.

dunav8806-targoviste-ro54След почивката възпитаничките на Георги Божков „затегнаха редиците“ и успяха да съкратят изоставането си до 4 точки, но със силен „финален спринт“ румънският състав показа, че не случайно е играл в Евролигата и спечелиха заслужена победа.

Най-резултатна за дунавки бе Жаклин Златанова със 17 точки, а Виолина Кочева добави 12. За гостите Тияна Гивънс се отчете с 16 точки, а Виолета Стоенеску с 14.

Заради контузия в глезена в мача не взе участие Кристина Сантяго.