„Дунав 8806“ отвя „Нефтохимик“ като „зимна фъртуна“

0

Шаренкапова „откри сметката“ на сините феи 8 секунди след първия съдийски сигнал, Катич и Радостина Димитрова доведоха резултата до 7:0, преди гостенките да отбележат първия си кош. До края на първата част възпитаничките на Георги Божков успяха да нанижат 30 точки, срещу едва 12 на съперничките им. Русенки продължиха да нижат кош след кош и краят на полувремето дойде при 57:30.

След почивката феите продължиха силната си игра, подплатена този път и с точна стрелба, в резултат на което минута и половина преди края на третата част разликата в полза на „Дунав“ скочи до главолoмните 40 точки. В последната част разликата се запази и те спечелиха без проблем двубоя.

Целият стартов състав на Дунав 8806 бе с двуцифрен точков актив. Радостина Димитрова бе над всички с 29 точки, а дабъл-дабъл от 22 точки и 16 борби направи Дженифър Брандън. Цветомира Шаренкапова реализира 20 точки и направи 7 асистенции, 19 точки и 7 асистенции имаше и Виолина Кочева, а 11 добави Александра Катич.

За „Нефтохоимик 2010“ по 13 точки отбелязаха Теодора Динева и Олга Мазниченко.

Русенки завършват тази фаза на третата позиция с актив от 10 победи и 4 поражения, а бургазлийки са зад тях на четвърто място с 9-5.