„Дунав 8806“ прегази „Нефтохимик“, класирането се решава в Хасково

0

dunav8806-neftohimik-santiago24Момичетата на Георги Божков превъзхождаха съперничките във всички аспекти на играта. Започнаха много силно и още в средата на първата част разликата в тяхна полза придоби двуцифрено изражение, за да стане в края на полувремето 24 точки.

След почивката сините феи отново доминираха и единственото, за което публиката може да съжалява е, че момичетата не успяха да запишат трицифрен актив.

Над всички в състава на „Дунав 8806“ беше Кристина Сантяго, която реализира 21 точки, 18 отбеляза Виолина Кочева, а Шанте Еванс се отчете с 11 спечелени борби.

dunav-neftohimik-kocheva21За гостенките от „Нефтохимик“ по 13 точки вкараха Секуина Томас и Мария Желязкова.

Така русенки са на победа от първото място преди решителните плейофи, които ще излъчат новия държавен шампион.

След като в последния си мач „Левски“ се наложи с 82:74 над „Хасково“, за да си осигурят домакинско предимство в плейофите пред „сините феи“ стои задачата за задължителна победа като гост на същия тим в сряда.