„Дунав 8806“ с драматична загуба край морето

0

Шампионките загубиха драматично със 71-67.

Първото полувреме протече при известно превъзходство на „сините феи“, които малко след началото успяха да дръпнат в резултата и до изтичането на първите 20 минути поддържаха 5-6 точки преднина, като краят на полувремето дойде при резултат 32-29 за „Дунав“.

След почивката русенки успяваха да поддържат крехката си преднина, но в края на третата част домакините успяха да я стопят и третата част завърши при 49 : 49. В началото на последните 10 минути съставът на Петко Маринов упражни натиск и излязоха напред в резултата. Две минути преди края дунавки успяха да изравнят резултата, но 30 секунди преди края Лорън Бел изведе „Нефтохимик“. Пак тя прояви здрави нерви няколко секунди преди последната сирена и вкара още два наказателни удара, оформяйки крайното 71:67.

Много силен мач за бургазлийки направи Борислава Христова, която вкара 25 точки и спечели 8 борби.

За „Дунав 8806“ 18 точки и 9 борби записа Кристина Сантяго, дабъл дабъл от 14 точки и 17 борби записа в актива си Шанте Еванс.