„Дунав 8806“ с тежка загуба в първия мач от ½-финалната серия

0

Домакините от решиха крайния изход от двубоя още в първото полувреме, през което взеха солиден аванс. Срещата започна със серия от 15-2 в полза на домакините, които запазиха комфортен аванс до края на първата част, а след серия от 10-2 през втората се откъснаха с 23 напред. На моменти преди почивката преднината им стана над 30 точки, а в края на полувремето резултатът бе 51-22.

След почивката шампионките успяха да стопят част от разликата, намаха сили да променят изхода от мача.

Моник Рийд беше над всички за победителите с 38 точки и 17 борби, а 17 точки за успеха добави Даниела Петева.

За „Дунав 8806“ Александра Катич отбеляза 19 точки, Цветомира Шаренкапова завърши с 16, а Биляна Степанович – с 14.