„Дунав 8806“ с труден успех срещу „Монтана 2003“

0

Dunav_Mont_003„Сините феи“ измъкнаха победата след силна игра в последните 3 минути на двубоя, през които заличиха преднината на съперничките си и достигнаха до крайното 74:71.

Бившата дунавка Даниела Петева даде аванс на гостите в началото с първата точна стрелба в срещата за 0:2. Тимът от северозападния град водеше в първите минути, но „сините феи“ обърнаха и спечелиха първата част с 21:15.

След почивката русенки дръпнаха с 10 точки за 30:20, но в следващите 5 монтанки постигнаха 10 безответни точки и заличиха пасива. Играта продължи кош за кош и краят на полувремето дойде при 41:41.

В третата част монтанки поведоха на свой ред и 10 минути преди края таблото показваше 64:54 в тяхна полза.

Първите точки в последната част пък дойдоха едва 2:30 мин. след нейното начало с тройка на Радостина Димитрова за 57:64. Последваха още 8 безответни точки в коша на гостите и обратът бе факт за 65:64. Водачеството се смени още няколко пъти, но в края домакините триумфираха със 74:71.

Най-добра за победителките бе Кристина Сантяго с 22 точки и 5 борби, а Радостина Димитрова се отличи с 16 точки и 5 асистенции.

За „Монтана 2003“ с дабъл дабъл от 27 точки и 11 борби завърши Кортни Дювър, унгарката Юдит Кайдачи добави 16 точки и 8 борби.

neftohimik_vojvodina67В другия мач след силна игра през второто полувреме „Нефтохимик“ успя да се наложи над сръбския „Войводина“ (Нови Сад) с 93-80.

Борислава Христова направи дабъл дабъл за успеха на „Нефтохимик“ с 21 точки и 13 борби, а Марта Юйка се отчете с 20 точки.

От 17 ч. днес е мачът между „Нефтохимик 2010“ и „Монтана 2003“, а от 19,00 ч. на терена ще излязат „Дунав 8806“ и „Войводина“.