„Дунав 8806“ с трудна победа срещу „Левски“

0

Макар и трудно, шампионките се наложиха 63:59 над „Левски“ при гостуването си в София в първия мач от шампионата.

Столичанки започнаха много амбицирано и приключиха първата част с 4 точки преднина. През вторите 10 минути сините феи стабилизираха играта си и успяха да ликвидират преднината на съперничките си, и при завършване на полувремето светлинното табло отчиташе равенство – 25:25.

След почивката играта продължи да бъде равностойна, без нито един от двата отбора да успее да натрупа преднина. В края на 30-ата минута възпитаничките на Георги Божков имаха 3 точки преднина, но в средата на последната част „сините“ направиха безответна серия от 8 точки и успяха не само да ликвидират преднината на русенки, но и да поведат. Възпитаничките на Георги Божков реагираха незабавно и чрез Каролин Тюрен отново излязоха напред. Пак Каролин се оказа в основата на успеха, когато 6 секунди преди да изтече игровото време реализира два наказателни удара и с това на практика сложи точка на спора.

За „Дунав 8806“ Шанте Еванс направи дабъл дабъл от 26 точки и 11 борби, Цветомира Шаренкапова добави 12 точки, 5 борби и 4 асистенции.

За домакините от „Левски“ Христина Иванова завърши с 22 точки и 7 борби, а Шарел Алън записа 13 точки и 10 борби.