„Дунав 8806“ се „препъна“ и в Бургас

0

Възпитаничките на Георги Божков загубиха с 66:69 при гостуването си в Бургас от местния „Нефтохимик“.
И в този двубой, с изключение на първите 1-2 минути, русенки бяха догонващи в резултата, като през голяма част от игровото време разликата в полза на домакините беше двуцифрена.
Първото полувреме приключи при 44:32 за домакините, като по средата на втората част разликата бе набъбнала до 18 точки. След почивката бургазлийки записаха 5 безответни точки и през цялото време поддържаха разлика от десетина точки. През последната част „сините феи“ се хвърлиха да обръщат мача и успяха да стопят разликата, даже 3,5 минути преди края, след две поредни тройки на Баич, успяха да изравнят, а малко по-късно и да излязат напред с 3 точки – 64:61. Ивелина Вранчева изравни за домакините 2 минути и 50 секунди преди края, пак тя и Марта Юйка от линията за наказателен удар направиха 64:67. Кристина Сантяго сведе разликата до една точка, крайното 69:66 за „Нефтохимик“ оформи Лидия Милкова, минута и 17 секунди преди последната сирена.
За победителките Драгана Гобелич завърши с 21 точки, а Марта Юйка добави 13 точки. Още 3 състезателки на домакините – Борислава Христова, Лидия Милкова и Ивелина Вранчева, записаха в актива си по 10 точки,
За „Дунав 8806“ най-резултатна бе капитанът Зорница Костова, която реализира 19 точки, Кристина Сантяго и Виолина Кочева добавиха по 12 точки.