„Дунав 8806“ трети за Купата, след победа над „Хасково“

0

Двубоят започна изключително равностойно, с непрекъсната гонитба в резултата, но в края на първата част обаче дунавки успяха да поведат с 5 точки за 24:19.

През втората четвърт обаче хасковският отбор успя да затегне защитата и не само изравни, но и поведе за 41:35 в своя полза на почивката.

След почивката „сините феи“ се вдигнаха на щурм и в средата на третата част успяха да съкратят преднината на съперничките си до точка. Тогава обаче стана се случи най-лошото – Радостина Димитрова получи тежка контузия – усукване на коляното и принудително напусна терена. И тъй като лошото не идва само, играта, но за 5 лични нарушения, напусна и Цветомира Шаренкапова. Това обаче мотивира съотборничките им, които успяха да излязат напред в резултата.

И в последната четвърт гонитбата в точките продължи, като минута и половина преди края хасковлийки водеха с 3 точки. Дженифър Брандън изравни след кош и фаул, двата отбора не успяха да материализират последните си атаки и мачът отиде в продължение.

В него „Дунав“ направи страхотна серия от 10 безответни точки, 7 от които вкара Деляна Коева.  До края момичетата на Георги Божков не позволиха обрат и заслужено се поздравяха с успеха.

Радостина Димитрова бе над всички за успеха на Дунав с 22 точки въпреки че се контузи още в третата част. Дженифър Брандън записа дабъл-дабъл от 20 борби и 15 точки, Александра Катич реализира 16,  а с 11 завърши Деляна Коева, която бе в основата за успеха след силно включване  в продължението.

Мея Тирера и Лия Галдейра бяха над всички за „Хасково 2012“ като и двете отбелязаха по 23 точки като първата имаше и 10 борби.