„Дунав 8806“ загуби и от „Чеваката“

0

Шампионките отстъпиха с резултат 65-84 при гостуването си на руския „Чеваката“ (Вологда).

Русенки бяха равностойни единствено през първата част, в която поддържаха равенство в резултата. Две минути преди края обаче рускините направиха силна серия и първите 10 минути завършиха при резултат 20:15. В началото на втората част последва втора силна серия и разликата набъбна до 14 точки в края на полувремето.

Третата част беше абсолютно равностойна – 17:17, но през четвъртата домакините от „Чеваката“ прибавиха още 5 точки към аванса си за крайното 65:84.

Американката Виктория Бох беше най-резултатна за „Чеваката“ с 16 точки и 8 спечелени борби. За „Дунав 8806“  Тия Люис завърши с 14 точки и 9 борби.

Така русенки останаха последни в класирането и единствени без успех до момента, което прави продължаването им в следващата фаза на турнира почти невъзможно. Рускините, заедно с Норшьопинг и Мерсин, имат по 2 победи и 1 поражение. Следващата седмица „Дунав“ гостува на Мерсин в Турция.