„Дунав“ гостува на „Витоша“ в първия кръг от новото първенство

0
31
„Витоша“ и „Дунав“

„Дунав“ ще гостува на „Витоша“(Бистрица) в първия кръг от новото първенство. Това реши жребият за новия сезон в Първа професионална лига, който бе изтеглен вчера на официална церемония в новата база на националния отбор в Бояна.

„Витоша“ е единственият отбор в Първа лига, срещу който „Дунав“ има изцяло положителен баланс. „Светлосините“ спечелиха и четирите мача – два в редовния дял на първенството и два баража, с бистришките „тигри“, головото съотношение е 9:2 в полза на „Дунав“.

Във втория кръг „Дунав“ приема новака „Ботев“ (Враца), в третия ще гостува на „ЦСКА-София“, а в четвъртия ще приеме „Левски“.

По програма първият кръг ще започне на 20 юли, петък, със зрелищни сблъсъци. „Ботев“ (Пловдив) приема „Левски“, а „ЦСКА-София“ е домакин на „Локомотив“ (Пловдив).

Шампионът „Лудогорец“ е домакин на „Етър“, а носителят на Купата на България „Славия“ излиза срещу „Берое“ на стадион “Васил Левски”. „Верея“ – „Септември“ и „Черно море“ – „Ботев“ (Враца), са останалите мачове от първия кръг.

Сезонът стартира официално на 20 юли, а последните мачове за календарната 2018 година ще се играят на 17 декември. Пролетният дял се подновява на 9 февруари с четвъртфиналите за Купата на България. Плейофите след редовния сезон стартират на 29 март и свършват на 30 май, а баражите между отборите от Първа лига и Втора лига ще завършат на 2 юни. Финалът за Купата на България пък ще се играе на стадион “Васил Левски” на 15 май.

Пълната програма:

 

   I кръг

 

21 юли 2018, събота:

Витоша (Бистрица) – Дунав 2010 (Русе)

ЦСКА (София) – Локомотив 1926 (Пловдив)

Славия 1913 (София) – Берое (Стара Загора)

Лудогорец 1945 (Разград) – Етър ВТ (Велико Търново)

Верея (Стара Загора) – Септември (София)

Ботев (Пловдив) – Левски (София)

Черно море (Варна) – Ботев (Враца)

 

    II кръг

 

Дунав 2010 (Русе) – Ботев (Враца)

Левски (София) – Черно море (Варна)

Септември (София) – Ботев (Пловдив)

Етър ВТ (Велико Търново) – Верея (Стара Загора)

Берое (Стара Загора) – Лудогорец 1945 (Разград)

Локомотив 1926 (Пловдив) – Славия 1913 (София)

Витоша (Бистрица) – ЦСКА (София)

 

    III кръг

 

ЦСКА (София) – Дунав 2010 (Русе)

Славия 1913 (София) – Витоша (Бистрица)

Лудогорец 1945 (Разград) – Локомотив 1926 (Пловдив)

Верея (Стара Загора) – Берое (Стара Загора)

Ботев (Пловдив) – Етър ВТ (Велико Търново)

Черно море (Варна) – Септември (София)

Ботев (Враца) – Левски (София)

 

    IV кръг

 

Дунав 2010 (Русе) – Левски (София)

Септември (София) – Ботев (Враца)

Етър ВТ (Велико Търново) – Черно море (Варна)

Берое (Стара Загора) – Ботев (Пловдив)

Локомотив 1926 (Пловдив) – Верея (Стара Загора)

Витоша (Бистрица) – Лудогорец 1945 (Разград)

ЦСКА (София) – Славия 1913 (София)

 

    V кръг

 

Славия 1913 (София) – Дунав 2010 (Русе)

Лудогорец 1945 (Разград) – ЦСКА (София)

Верея (Стара Загора) – Витоша (Бистрица)

Ботев (Пловдив) – Локомотив 1926 (Пловдив)

Черно море (Варна) – Берое (Стара Загора)

Ботев (Враца) – Етър ВТ (Велико Търново)

Левски (София) – Септември (София)

 

    VI кръг

 

Дунав 2010 (Русе) – Септември (София)

Етър ВТ (Велико Търново) – Левски (София)

Берое (Стара Загора) – Ботев (Враца)

Локомотив 1926 (Пловдив) – Черно море (Варна)

Витоша (Бистрица) – Ботев (Пловдив)

ЦСКА (София) – Верея (Стара Загора)

Славия 1913 (София) – Лудогорец 1945 (Разград)

 

    VII кръг

 

Лудогорец 1945 (Разград) – Дунав 2010 (Русе)

Верея (Стара Загора) – Славия 1913 (София)

Ботев (Пловдив) – ЦСКА (София)

Черно море (Варна) – Витоша (Бистрица)

Ботев (Враца) – Локомотив 1926 (Пловдив)

Левски (София) – Берое (Стара Загора)

Септември (София) – Етър ВТ (Велико Търново)

 

    VIII кръг

 

Дунав 2010 (Русе) – Етър ВТ (Велико Търново)

Берое (Стара Загора) – Септември (София)

Локомотив 1926 (Пловдив) – Левски (София)

Витоша (Бистрица) – Ботев (Враца)

ЦСКА (София) – Черно море (Варна)

Славия 1913 (София) – Ботев (Пловдив)

Лудогорец 1945 (Разград) – Верея (Стара Загора)

 

    IX кръг

 

Верея (Стара Загора) – Дунав 2010 (Русе)

Ботев (Пловдив) – Лудогорец 1945 (Разград)

Черно море (Варна) – Славия 1913 (София)

Ботев (Враца) – ЦСКА (София)

Левски (София) – Витоша (Бистрица)

Септември (София) – Локомотив 1926 (Пловдив)

Етър ВТ (Велико Търново) – Берое (Стара Загора)

 

    X кръг

 

Дунав 2010 (Русе) – Берое (Стара Загора)

Локомотив 1926 (Пловдив) – Етър ВТ (Велико Търново)

Витоша (Бистрица) – Септември (София)

ЦСКА (София) – Левски (София)

Славия 1913 (София) – Ботев (Враца)

Лудогорец 1945 (Разград) – Черно море (Варна)

Верея (Стара Загора) – Ботев (Пловдив)

 

    XI кръг

 

Ботев (Пловдив) – Дунав 2010 (Русе)

Черно море (Варна) – Верея (Стара Загора)

Ботев (Враца) – Лудогорец 1945 (Разград)

Левски (София) – Славия 1913 (София)

Септември (София) – ЦСКА (София)

Етър ВТ (Велико Търново) – Витоша (Бистрица)

Берое (Стара Загора) – Локомотив 1926 (Пловдив)

 

    XII кръг

 

Дунав 2010 (Русе) – Локомотив 1926 (Пловдив)

Витоша (Бистрица) – Берое (Стара Загора)

ЦСКА (София) – Етър ВТ (Велико Търново)

Славия 1913 (София) – Септември (София)

Лудогорец 1945 (Разград) – Левски (София)

Верея (Стара Загора) – Ботев (Враца)

Ботев (Пловдив) – Черно море (Варна)

 

    XIII кръг

 

Черно море (Варна) – Дунав 2010 (Русе)

Ботев (Враца) – Ботев (Пловдив)

Левски (София) – Верея (Стара Загора)

Септември (София) – Лудогорец 1945 (Разград)

Етър ВТ (Велико Търново) – Славия 1913 (София)

Берое (Стара Загора) – ЦСКА (София)

Локомотив 1926 (Пловдив) – Витоша (Бистрица)