„Дунав“ и „Ботев“ (Пд) не се победиха, поделиха си по точка

0
„Дунав“ и „Ботев“

„Дунав“ и „Ботев“ (Пд) си поделиха по точка, след като не успяха да излъчат победител в мача помежду си от 24-я кръг от първенството на Първа лига.

Двубоят на Градския стадион в Русе завърши 1:1. Мартин Ковачев изведе русенци напред в 43-ата минута, Тодор Неделев изравни от дузпа в 54-ата.

Възпитаниците на Людмил Киров могат да съжаляват повече за това, че не успяха да спечелят трите точки, тъй като през по-голямата част от игровото време контролираха развоя и диктуваха играта, но не успяха да реализират създадените положения.

През първата част дунавци бяха по активни, установиха териториален превес, на няколко пъти имаха възможност да поразят вратата на Даниел Кайзер, но ударите им прелитаха край целта. В 43-ата минута Мартин Ковачев се пребори за топката с два последователни шпагата и чрез втория изведе Драгош Фирцулеску. Румънецът напредна и центрира остро, тя стигна до Ахмед Ахмедов на точката на дузпата, но нападателят не успя да отправи точен удар. Неговата грешка обаче поправи Божидар Васев за 1:0.

В началото на втората част русенци отново бяха по-активният тим и организираха две добри атаки чрез Станоев отдясно, но те не завършиха с опасен шут към вратата на канарчетата.

В 54-ата мин. главният рефер Ивайло Стоянов отсъди 11-метров наказателен удар за нарушение на Емин Ахмед срещу Васил Шопов в наказателното поле. Точен от дузпата беше Тодор Неделев, който изравни резултата за 1:1.

Дунавци продължиха да търсят победата и малко преди края, в 86-ата минута Свилен Щерев имаше шанс да изведе отбора си напред, но топовния му удар от 20-ина метра профуча покрай дясната греда. В добавеното време русенци отново имаха добри голови възможности, но ударите им не намериха целта.