„Дунав“ и „Верея“ не си отбелязаха гол

0
Кадрови проблеми

Русенци започнаха по-активно, но постепенно отстъпиха инициативата на гостите. Диян Димов, Мирослав Будинов, Спас Георгиев и Юлиан Ненов бяха по-активни при русенските атаки. Гостите пък разчитаха много на Елиаш да Силва и Педро Еуженио при организацията на своето нападение.

Ударите към двете врати обаче бяха предимно в обсега на вратарите Мартин Луков и Пламен Колев, като опасни стрелби на Димов и Ненов не намериха вратата на „Верея“. Към края на полувремето играта се изостри, само в рамките на последните 7-8 минути жълти картони получиха Ненов, Будинов и Раденцов от „Дунав“, и Пашценко от „Верея“.

След подновяването на играта първото по-сериозно положение дойде пред дунавската врата. Педро Еуженио се измъкна от отбраната отдясно в 48-ата минута и стреля опасно в близкия ъгъл, но Луков, който получи най-висока оценка от дунавските футболисти, отрази удара. Малко по-късно той трябваше да се намесва и при стрелба на Амаду Сукуна. Изстрел на Ивайло Раденцов след многоходова русенска атака в 60-ата минута мина на сантиметри от левия страничен стълб.

В 69-ата минута отново Еуженио затрудни максимално русенската отбрана, но тя успя да се справи с предизвикателството, след като Луков бе преодолян. При ответната атака центриране отляво отиваше към Ненов, който бе непокрит на границата на малкото наказателно поле, но Мунин със сетни усилия предотврати попадение, избивайки в ъглов удар.

Последваха още няколко опасности пред старозагорската врата, но до попадение не се стигна до 3-ата минута на добавеното време, когато топката премина голлинията, но голът бе отменен заради засада.