„Дунав“ изпусна „Левски“

0
Футболистите на „Дунав“ изпуснаха

Футболистите на „Дунав“ изпуснаха за се поздравят с победа срещу „Левски“ в първия мач от 22-ия кръг на първенството на Първа лига.

Двубоят завърши наравно – 2:2, като дунавци могат само да съжаляват, че не спечелиха 3-те точки. Те определено бяха по-добрия отбор на терена, категорично доказателство за превъзходството им показват и статистическите данни. Възпитаниците на Веселин Великов владееха топката в 72 процента от игровото време, отправиха и повече удари във вратата на съперника – 5, срещу само 2, но голови, за „Левски“.

Дунавци започнаха по-добре мача и заслужено взеха преднина в резултата още в 8-ата минута. Бирсент Карагарен с чудесна странична „полуножица“ засече подаване на Самир Ааяс и прати топката в мрежата на Николай Кръстев за 1:0. Като че поуспокоени от ранния гол дунавци отстъпиха инициативата на „сините и в 36-ата минута Антон Огнянов наказа бившите си съотборници и изравни. Само 4 минути по-късно обаче Мирослав Будинов възстанови преднината на „Дунав“.

Футболистите на „Дунав“ изпуснахаДесет минути след подновяването на играта арбитърът Ивайло Стоянов отсъди дузпа за игра с ръка на Олексей Ларин. Роман Прохазка бе точен от бялата точка и изравни – 2:2.