„Дунав” изпусна „Морето“

0

Пред около 1000 зрители на Градския стадион русенци буквално изпуснаха носителя на Купата на България. Те поведоха с 3:0, но допуснаха обрат в заключителната част на двубоя.
Будинов откри в 18-ата минута, посрещайки отбита от вратаря на „моряците“ топка. В 64-ата минута Йордан Димитров се възползва от извеждащо подаване и останал сам срещу вратаря на гостите с мощен шут в горния десен ъгъл прати топката в мрежата им за 2:0. В 71-ата минута русенският капитан Диян Димов направи резултата класически, след ъглов удар и асистенция на Будинов.
До края на срещата обаче, елитният тим на „Черно море” успя да стигне до равенството. Валентин Йосков намали на 3:1 в 75-ата минута след двойно подаване в дунавското поле. Стефан Станчев направи 3:2 с удар от около 20 метра в 85-ата минута, а Мартин Костадинов изравни отново след изстрел отдалеч в последната минута на двубоя.