„Дунав“ изпусна „Спартак“ (Пл) в контрола

0

Момчетата на Николай Господинов демонтрираха добра игра при гостуването си на елитния „Спартак“ Плевен, но отстъпиха в края с 85:87.

Гостите контролираха мача през повечето време. На полувремето водеха със 7 точки, а 10 минути преди края авансът им бе закръглен на 10 точки. Плевенският тим успя да обърне резултата в своя полза едва минута и половина преди края след грешки в русенската отбрана, а Филип Самойлович пропусна да прати мача в продължения в последната секунда.

Въпреки това Николай Господинов отчете позитиви за „Дунав“ от проверката.

„Доволен съм от агресията, която показахме в двете фази на играта. Определено може да се каже, че имаме прогрес. Напоследък скамейката ни се поскъси и тренираме само по 8 човека. Ростислав Тончев е трайно контузен, Димитър Илиев е с вирус, Даниел Ереев с инфекциозна мононуклеоза и има лекарска забрана да тренира поне месец, Павел Петков е с травма в адукторите. Затова и настоявах за тази проверка, за да можем да изпробваме различни отборни моменти. В края обаче се появи един рецидив, заради който загубихме и в Югозападния университет от „Академик“ Благоевград. Липса на концентрация и подценяване на детайли от играта от наша страна доведоха до 3 поредни борби в атака след наказателни удари за съперника. Така на практика домакините обърнаха резултата в последната минута и половина. Ще акцентираме върху тези моменти в подготовката за официалните мачове“, каза Николай Господинов.

Дунавци приемат тима на „Рилски спортист 2“ на 8 март, неделя, от 16 ч. в мач от шампионата на „А“ група.