“Дунав” на ½-финал за Купата на България

0

Волейболистите на Дунав (Русе) се класираха на полуфинали на турнира за Купата на България при мъжете в първенството на Висшата лига.

Воденият от Красимир Миронов тим надигра Виктория Волей с 3:1 (27:25, 24:26, 25:16, 25:14) в среща от четвъртфиналната фаза, изигран в крайдунавския град.

В първата част играта бе на амплитуди, но в крайна сметка домакините поведоха в мача. Вторият гейм тръгна по диктовката на пловдивския тим, но след средата за кратко имаше обрат. Състезателите на Георги Димитров изравниха резултата в срещата след 26:24.

В следващите две части Ангел Павлов и съотборниците му доминираха изцяло и се поздравиха с успеха.

Русенци очакват съперника си във финалната четворка, мачовете от коята която ще се проведат през януари.