„Дунав“ прекъсна „черната серия“, надигра „Славия“!

0
„Дунав“ победи „Славия“

„Дунав“ прекъсна серията си от 6 мача без победа и се наложи над „Славия“ с 2:0 в първия мач от 13-ия кръг на първенството на Първа лига.

slavia_dunav15Резултата за русенския тим откри Бранимир Костадинов в 29-ата минута. Антон Огнянов получи пространство да пробие по левия фланг, като стигна до наказателното поле и погледна, за да види разположението на съотборниците си. След това играчът на „Дунав“ центрира перфектно на първа греда, където Костадинов мина пред Андреа Христов и с глава стреля прецизно в близкия долен ъгъл на Кирев.

Двубоят протече изцяло под диктовката на русенския тим, които при малко повече шанс можеха да постигнат разгромна победа над „белите“. Антон Огнянов нацели гредата от пряк свободен удар, пропуски направиха доста от нападателите на русенския тим, а и вратарят на „белите“ Кирев отрази доста опасни удари. Но и той бе безсилен пред прецизния удар на Шопов в първата минута на даденото съдията 3-минутно продължение, който оформи крайното 2:0.