„Дунав“ най-сетне с успех на Градския стадион, победи „Царско село“

0

С гол на  Григор Долапчиев в последните секунди на редовното време „Дунав“ победи „Царско село“ с 1:0 и в ще играе срещу „Монтана“ в спор за запазване на мястото в fbet-лига.

Това е първи успех за русенци на Градския стадион в Русе от м. август миналата година. Успехът е напълно заслужен, тъй като на практика мачът се игра на една врата – за 94 игрови минути гостите отправиха един единствен удар към врата на Благой Макенджиев, срещу 9 на русенци към мрежата на Иванов. В актива си футболистите на Цветомир Младенов записаха и една греда – в 23-ата минута, след удар на Свилен Щерев.

С успеха дунавци се изравниха по точки в групата с „Ботев“ (Вр), но с по-добрия си баланс от редовния дял на първенството предварително си бяха осигурили оставането в групата.

Така, съгласно наредбата „Дунав“ ще защитава мястото си в елита срещу третия в класирането на Първа лига „Монтана“. Мачът ще бъде в петък, 17 юли (петък) от 20 часа на неутрален терен..

„Царско село“ пък ще премери сили със състава на „Септември“.