„Дунав“ не се „опъна“ на „Славия“, отстъпи 0:3

0
„Дунав“ не се „опъна“ на „Славия“

„Дунав“ не се „опъна“ на „Славия“ на „Славия“ и логично инкасира загуба с 0:3 при гостуването си на националния стадион „В. Левски“ в мач от 12-и кръг от първенството на Първа лига.

„Белите“ не се представят убедително при домакинствата си от началото на сезона, но днес бяха категорични срещу русенския тим. Стефан Велев откри за „Славия“ в 12-ата минута, Иван Минчев удвои преднината им в 32-ата, Ивайло Димитров оформи крайното 3:0. Въпреки че повторенията показаха, че централният нападател на домакините е бил в засада, „Славия“ напълно надигра „Дунав“ и закономерно победи. За 92-те игрови минути възпитаниците на Веселин Великов не отправиха нито един удар в очертанията на вратата на Антониос Стергиакис, докато домакините сториха това 9 пъти! За сметка на това защитата бе като „разграден двор“, нападателите на домакините без особени проблеми нахлуваха откъдето и както си поискат, и донякъде чист късмет си е, че загубата не бе по-разгромна.

Това е шеста загуба за „Дунав“ като гост от началото на първенството и четвърти пореден мач, в който отборът не е усещал вкуса на победата. В играните 12 мача активът на тима е едва 9 точки, които му отреждат незавидното 12-то място в таблицата за класиране.