С гол на Благой Георгиев „Дунав“ отстъпи на „Оренбург“ с 0:1

0

„Дунав“ отстъпи 0:1 на руския „Ореибург“ в контролен мач, игран по време на подготвителния лагер в Турция.

Гола за победата на руския тим вкара Благой Георгиев в 33-ата минута от дузпа.

В първите минути „Дунав“ предимно се бранеше, а положенията бяха за противника. В 13 минута Тейнур Марем пресече опасен пас в атаката на „Оренбург“. В 15-та Воробьов шутира отблизо, но топката прелетя покрай вратата на Мартин Луков. В 21-та минута Муйеци проби добре по левия фланг, влезе към центъра и шутира, но вратарят на руския тим спаси. В 25-тата минута Луков спаси удар от упор. В 34 –та минута „Оренбург“ откри резултата от дузпа. Тя бе изпълнена точно от българина Благой Георгиев, който финтира Луков и изпрати топката в обратния ъгъл на вратаря. „Дунав“ тръгна в атака, но не успя да създаде опасност пред руската врата.

През второто полувреме възпитаниците на Веселин Великов превъзхождаха съперниците си, но ударите, които отправиха към вратата им бяха малко и не успяха да реализират създадените положения. В 60-тата минута в малкия пеналт Будинов намери Муйеци, но албанецът не успя да се обърне и шутира. Две минути след това Карагарен проби отдясно и центрира, но Будинов не успя да бие насочи добре топката от отлична позиция. В 75-тата минута отново Карагарен проби отдясно, но не намери с паса си Будинов и Димов, заели добри позиции пред руската врата. В 80-тата мин Роман Воробьов скочи на бой на дунавската защита и съдията му посочи пътя към скамейката. Защитникът бе заменен от съотборник до края на мача.