„Дунав“ остана 6-ти след 1:1 със „Славия“

0
„Дунав“ остана 6-ти

„Дунав“ остана 6-ти в класирането, след като не успя да победи „Славия“ в последния мач от първия дял на първенството на Първа лига

Двубоят на ст. „Лудогорец Арена“ завърши наравно – 1:1. Със спечелената една точка отборът остава на шестата позиция с 38 в актива си.

Съперниците изигра интересен сблъсък с доста положения пред двете врати. В 26-ата минута Сердер Сердеров откри за „белите“. Иван Минчев пусна чудесен пас към Сердеров и той преодоля стража на Дунав Мартин Луков за 0:1. Русенци се опитаха да обърнат развоя на мача, но пропиляха няколко чудесни положения. В 34-ата минута Бирсент Карагарен получи отличен пас от Самир Аясс, но не успя да вкара, тъй като Омар Абуд изчисти топката пред голлинията.

Нов сериозен пропуск за „Дунав“ дойде в 42-ата минута. Мирослав Будинов пое топката и напредна, след което пусна успоредно в наказателното поле на Славия, но там Васил Шопов не успя да засече.

В 54-ата минута „белите“ бяха близо до ново попадение, след като Иван Минчев стреля в далечния ъгъл на Мартин Луков, но уцели страничния стълб на вратата.

„Дунав“ успя да изравни с гол на Олексей Ларин в 94-ата минута. Ларин засече в наказателното поле след центриране, но останаха съмнения, че е спрял топката с ръка. От лагера на „Славия“ бурно протестираха, но реферът зачете попадението.