„Дунав“ отнесе „Видабаскет“

0

Единствено в първите няколко минути гостите поддържаха равновесие в играта и в резултата. След три обрата в първите 5 минути обаче момчетата ни Николай Господинов поеха контрола върху играта, без да го изпуснати нито за момент, за да се оттеглят на почивката със солидна преднина от 24 точки – 58:34.
И през второто полувреме развоят на играта запази характера си. С мощни, раздвижени атаки, дунавци бележеха кош след кош. Седем минути преди последната сирена прехвърлиха „гросмайсторската“ граница от 100 точки, а краят на мача дойде при разгромното 112:53
Най-резултатен за русенския състав бе Васил Михайлов, който записа дабъл дабъл от 23 точки и 12 борби. С 21 точки се отчете Евгени Хаджирусев, а 17 точки за успеха добави Филип Самойлович.
За гостите с 14 точки завърши Радослав Колев, а Теодор Киров вкара 13 т.