„Дунав“ отпадна от битката за Купата

0
„Дунав“ отпадна от битката за Купа България

„Дунав“ отпадна от битката за Купа България след загуба с 1:2 при гостуването си в София на водача във Втора лига ЦСКА 1948.

Двата тима предложиха равностойна битка, в която домакините по-рационално използваха създадените положение с извоюваха победата.

Червените поведоха с гол „от съблекалнята“. Още при първата атака домакините осъществиха бърза комбинация през центъра, Александров намери добре Андон Гущеров, който прати топката в мрежата на Ганев.

Дунавци успяха да изравнят играта и на свой ред започнаха да застрашават вратата на съперниците. В 42-ата минута Свилен Щерев изравни след изключително красив гол с глава.

Малко след началото на второто полувреме „Дунав“ можеше да стигне до пълен обрат. Влезлият като резерва Стефан Христов намери чудесно Селеменев, който преди да бъде покосен от шпагат отправи изстрел, преминал встрани от мрежата на Наумов. Русенци имаха основателни претенции за дузпа, но бяха бързо порязани от главния съдия.

В 72-таа минута Гущеров намери добре Денислав Александров, който се възползва от неразбирателството между Инкоом и вратаря на „Дунав“ и прати топката в мрежата за 2:1, при който резултат завърши мачът.