„Дунав“ отстъпи пред шампиона „Нефтохимик 2010“

0

„Дунав“ отстъпи пред шампиона „Нефтохимик 2010“ с 1:3 (25:20, 17:25, 23:25, 17:25) домакинския си мач от първенството на волейболната Суперлига.

В зала „Арена Монбат“ русенци започнаха много силно. Още в началото на гейма натрупаха солиден аванс, който успяха да задържат до края на частта.

Във втория гейм шампионите затегнаха редиците и спечелиха без проблем с убедителното 25:17.

В третия гейм предимството отново бе на страната на бургазлии, но в ключовите моменти играта бе изключително оспорвана. Опитът на шампионите си каза думата и „Нефтохимик“ поведе с 2:1 след 25:23.

Решителната четвърта част отново бе под диктовката на отбора на Найден Найденов, който спечели гейма с 25:17 а с това и мача с 3:1 гейма.

Най-полезни за „Дунав“ бяха Костадин Стойков, който завърши мача с 18 точки и Данаил Милушев с 16 точки, 1 блок, 1 ас, но това не бе достатъчно за успех.

За „Нефтохимик“ най-полезни бяха Николай Къртев 16 точки, 4 блока и 4 аса и капитанът Георги Петров с 16 точки,  3 блока  и 1 ас.

След 3-ия кръг „Дунав“ е на предпоследното 11-о място без победа до момента и с една единствена спечелена точка. В следващия 4-ти кръг русенци ще гостуват на коравия тим на „Марек Юнион Ивкони“ (Дупница).